Ești femeia la care am visat o viață întreagă.
Mi-ai schimbat viața, m-ai făcut să știu cum se simt fiorii pe șira spinării, te-ai cuibărit în mintea mea așa de tare încât nici să vreau nu pot să te mai scot.
Mi-ai dat lumea peste cap fără prea mai eforturi. Un zâmbet, o atingere, o respirație ușoară pe gât și am devenit al tău. Nimic special și am devenit al tău pe vecie.
Femeie, nu știu dacă ești plăcere sau pericol. Mă faci fericit și în același timp, recunosc, mă tem să nu cumva să te pierd printre degete. Nu știu dacă aș mai fi om dacă ai dispărea din viața mea.
Și fiecare zi lângă tine este o reală binecuvântare. Să te țin de mână, să îți ating pielea, să mă joc prin părul tău, să te văd zâmbind. Bărbații fericiți sunt cei care se bucură total de femeia pe care o iubesc.
Pentru tine, am renunțat la armura care îmi proteja inima. Am renunțat la a căuta fericirea în alte paturi. Am renunțat la a mai avea ochi pentru altcineva.
Am totul cu tine. De fapt, cred că am mai mult decât mi-aș fi putut închipui că voi avea vreodată.
Și dacă există bărbați care nu știu să aprecieze femeile care-i iubesc, Doamne, n-au idee cât pierd!
P.S.: Am lansat cartea „Gata cu femeia bună”. Este aici: https://jua.ro/lansare/

